خانه / ورزش / کشتی گیری / پیروزی چشمگیر احمد ولی هوتک در مسابقه مسکو
پیروزی چشمگیر احمد ولی هوتک در مسابقه مسکو در مقابل حریف روس

پیروزی چشمگیر احمد ولی هوتک در مسابقه مسکو

احمد ولی هوتک قهرمان رشته رزمی “ام ام ای” از افغانستان شب گذشته ، به مصاف ایوان کازاچینکو رفت و توانست این ورزشکار  روسیه را شکست دهد.

احمد ولی هوتک از چند ین ماه به اینطرف خود را برای این مبارزه آماده گی میگرفت و تمریناتت جدی خود را در کابل دنبال کرده بود.

احمد ولی در این مسابفه در برابر  ایوان کازاچینگو توانست در روند دوم حریف خود را وادار به تسلیم کند و به پیروزی برسد و کمربند قهرمانی را صاحب شود .

هفته گذشته هم باز محمد مبارز، قهرمان رشته ورزشی مبارزه آزاد “ام‌ ام اِی” افغانستان، حریف قرقیزستانی خود را شکست داده بود.

احمد ولی هوتک پیشتر در رشته تکواندو فعالیت می کرد، اما بعدا به سوی رشته ورزشی بوکس رفت و در این دو رشته توانست در مسابقات داخلی نتایج خوبی را به دست آورد.

احمد ولی بعد از روی کار آمدن فدراسیون “فری فایت” یا “ام ام ای” عضویت این فدراسیون را کسب کرد و توانست نخستین مدال طلای این رشته را برای افغانستان به نام خود سازد.

هوتک سی ساله است و نخستین مدال خود را در ۲۲ سالگی در همین ورزش مبارزه آزاد به دست آورده است.

احمد ولی هوتک مسابقات حرفه‌ای خود را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرد. او در این سال برای اشتراک در مسابقات قهرمانی جهان رهسپار ایران شد در این مسابقات ۴۸ کشور حضور داشتند و او توانست نخستین مدال طلای حرفه‌ای خود را بدست آورد.

هوتک در این مسابقات حریفانی از کشورهای تاجکستان، اوکراین و ایران را شکست داد و قهرمان مسابقات شد.

این ورزشکار افغانستان در سال ۲۰۰۹ نیز در مسابقات حرفه‌ای مبارزه آزاد حضور یافت و با شکست دادن حریفان گرجستانی و ایرانی دومین مدال طلای خود را به گردن آویخت .

هوتک تا کنون در ۲۰ مسابقات حرفه‌ای حضور داشته است و تنها یک شکست در کارنامه دارد و در ۱۸ مسابقه آخر خود بدون شکست بوده و یک رکورد برای خود به ثبت رسانده است.

۰۹٫۱۰٫۲۰۱۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*