خانه / خبرها / عمران خان : دیگر سرباز اجیر امریکا نیستیم

عمران خان : دیگر سرباز اجیر امریکا نیستیم

عمران خان: دیگر سرباز اجیر امریکا نیستیم !

صدراعظم پاکستان با تاکید بر اینکه کشورش به دنبال رابطه مناسب با آمریکا است، خطاب به دونالد ترامپ گفت که کشورش دیگر نیرو یا تفنگدار اجاره ای آمریکایی ها نیست.
تارنمای خبری “thenews.com.pk”، این بخشی از صحبت های صدراعظم پاکستان در مصاحبه با روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در اسلام آباد است.
وی به روزنامه نگار ارشد واشنگتن پست گفت: به رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده ایم که پاکستان دیگر نیروی تفنگدار اجاره ای برای آمریکا نیست.
عمران خان درباره جنگ لفظی او و ترامپ که اخیرا در توئیتر دیده شد، گفت: این جنگ توئیتری نبود بلکه هدف آن درست نشان دادن محاسبات درست درخصوص نحوه همکاری میان دو کشور بود.
وی اضافه کرد: تبادل جملات در پاسخ به توئیت ترامپ به این دلیل بود که به دلیل سیاست های آمریکا درخصوص رویکرد نظامی در افغانستان، همواره متهم شناخته شدیم.
صدراعظم پاکستان با رد ادعاهای آمریکا مبنی بر وجود پناهگاه های طالبان در خاک پاکستان، گفت: بارها از طرف آمریکایی خواسته ایم که اگر مدرکی دال بر وجود این پناهگاه ها در پاکستان در اختیار دارند، آن را ارائه دهند.
وی افزود: نوار مرزی پاکستان و افغانستان از بیشترین میزان نظارت برخوردار است، از سوی دیگر آمریکا نیز از فناوری ماهواره و طیاره های بدون سرنشین برخوردار است که به کمک آن میتوان افرادی را که در مرزها تردد میکنند، مشاهده کرد.
عمران خان تاکید کرد: برقراری صلح و ثبات در افغانستان به نفع پاکستان است و برای این هدف از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
وی افزود: حرف زدن درخصوص اعمال فشار بر طالبان بسیار آسان تر از انجام دادن آن است، اما باید این موضوع را در ذهن داشته باشیم که در حال حاضر ۴۰ درصد از خاک افغانستان خارج از کنترل دولت کابل است.

میر احمد ” خواجه ”

فرهنگستان

هشتم دسمبر ۲۰۱۸

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*