Farhangistan
خانه / خبرها / حمایت پوتین از وضعیت سیاسی در وینزویلا

حمایت پوتین از وضعیت سیاسی در وینزویلا

پوتین اعمال فشار برای تغییر وضعیت در ونزوئلا را محکوم کرد !

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز چهارشنبه در دیدار با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در مسکو اعلام کرد: از همه تلاش شما برای رسیدن به درک مشترک در جامعه و همه اقداماتی که برای عادی سازی روابط با مخالفانتان انجام میدهید، حمایت میکنم.
رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: ما هر گونه تلاشی برای تغییر وضعیت با استفاده از زور و یا هر گونه اقدامی که به وضوح یک اقدام تروریستی باشد را محکوم میکنیم.
پوتین در ادامه افزود: روابط اقتصادی دو کشور در سال پیش روز‌های دشواری را پشت سر گذاشت و شاهد افت حجم تجاری دوجانبه بودیم. اما امسال وضعیت بهتر شده و روابط اقتصادی افزایش یافته است.
نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا نیز با تاکید بر اینکه آینده بسیار بهتر خواهد بود، گفت: برخاسته ایم و پیروز خواهیم شد.
مادور با اشاره به اینکه در معرض انواع تهدیدات و حملات قرار گرفته و از آن‌ها درس گرفته است، تأکید کرد: در ۱۰۰ سال اخیر اینگونه با منطقه ما برخورد شده است. من فکر میکنم به نقطه‌ای با روسیه رسیده ایم که متناسب با روابط اقتصادی، میتوانیم یک برنامه فراگیر را میان خود به وجود بیاوریم.
گفتنی است، پیشتر اعلام شده بود که رئیس جمهوری ونزوئلا برای دریافت کمک از روسیه و گفتگو در خصوص آینده بازار نفت به مسکو سفر خواهد کرد.
یوری اوشاکوف دستیار امور بین الملل رئیس جمهوری روسیه نیز دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره سفر رئیس جمهوری ونزوئلا به در مسکو و دیدار وی با پوتین، اظهار داشت که مسکو امیدوار است که انتخابات ۹ ماه دسامبر در ونزوئلا در بهترین سطح و بدون تنش و مشکل برگزار شده باشد.
وی افزود: اعمال هرگونه فشار از سوی کشورهای خارجی بر ونزوئلا تاثیر منفی و نتیجه عکس به دنبال خواهد داشت، و باعث صلح و ثبات در این کشور نخواهد شد.
اوشاکوف تاکید کرد که مسکو معتقد است که مسائل درونی این کشور باید با حضور نمایندگان داخلی و در نهایت احترام و رعایت قانون حل و فصل شود.

میر احمد ” خواجه ”

فرهنگستان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*