خانه / خبرها / هشدار رییس سازمان استخبارات امریکا از اقدام در برابر پاکستان

هشدار رییس سازمان استخبارات امریکا از اقدام در برابر پاکستان

رییس سازمان استخبارات امریکا از اقدام در برابر پاکستان هشدار داد !

رییس سازمان استخبارات امریکا (سی آی ای) هشدار میدهد که اگر پاکستان به پناه دادن به هراس افگنان ادامه دهد، امریکا برای حفظ امنیت خودش، اقدام خواهد کرد.
مایک پومپیو میگوید که امریکا به پاکستان فرصت داده است تا در برابر هراس افگنان اقدام کند.
او می افزاید که ایالات متحده تنها هنگامی روابطش را با پاکستان عادی خواهد ساخت که اسلام آباد در برابر شبکه حقانی و طالبان افغان اقدام کند.
وی در این باره بیان داشت: “ما می بینیم که پاکستان هنوز هم به هراس افگنانی که ایالات متحده را تهدید می کنند، در داخل این کشور پناه گاه های امن میدهد. ما تمامی تلاش مان را به خرج می دهیم تا پاکستان را آگاه بسازیم که این کار دیگر پذیرفتنی نیست.”
پس از اعلام تعلیق کمک نظامی نزدیک به دومیلیارد دالری واشنگتن به پاکستان، رییس سی آی ای از اسلام آباد می خواهد که در برابر رهبری شبکه حقانی و طالبان افغان باید اقدام کند.
مایک پومپیو تصریح کرد: ” مشروط ساختن کمک ها یک فرصت است که به آن ها داده ایم؛ اگر این مشکل را حل کنند، ما خوشحال خواهیم بود که به همکاری با آنان ادامه دهیم؛ اما اگر این کار را نکنند، ما از امریکا محافظت خواهیم کرد.”
از سویی هم، مایک پومپیو در پاسخ به پرسشی در بارۀ احتمال بسته شدن راه های اکمالاتی نیروهای خارجی در افغانستان از سوی پاکستان می گوید که این احتمال، بر خواست ایالات متحده از پاکستان برای پیکار با هراس افگنان و نابود سازی پناه گاه های آنان، اثری نخواهد داشت.
همزمان با این، برخی از رسانه های پاکستانی می گویند که حکومت این کشور پیشنهاد ایالات متحده را برای انجام عملیات های همزمان در برابر طالبان در دو سوی خط دیورند پذیرفته است؛ اما این نگرانی را مطرح کرده است که اگر این عملیات ها شکست بخورند، بر تمامی منطقه اثرهای منفی خواهند داشت.

خواجه میر احمد

فرهنگستان 

نهم جنوری ۲۰۱۸

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*