خانه / خبرها / اطلاعیه مهم خبرگزاری جمهور

اطلاعیه مهم خبرگزاری جمهور

اطلاعیه مهم خبرگزاری جمهور

تهدیدهای موجود یکبار توسط مسئول جمهور نیوز در حضور دهها نفر از مسئولین رسانه‌ها با سخنگویان ارگ مطرح شد اما بازهم توجهی صورت نگرفت.

خبرگزاری جمهور بعنوان یکی از معتبرترین و مطرح‌ترین رسانه‌های خبری_ تحلیلی افغانستان، سالهاست که در عرصه اطلاع رسانی و تحلیل قضایای کشور و جهان، فعالیت دارد و اکنون به لطف پروردگار و زحمات همکاران دلسوز و مسلکی شان به حیث رسانه ای قابل احترام و قابل اتکا شناخته می‌شود.

متاسفانه به موازات فعالیت های آبرومند خود مدت هاست که مورد تهدید عناصر توطئه گر و دشمنان عزت و آزادی مردم افغانستان می‌باشد که از طرف مختلف صورت می گیرد. متاسفانه هیچکدام از ارگان‌های امنیتی نه تنها کمترین همکاری را با ما ندارند بلکه بعضا خود نیز تهدیداتی را متوجه ما ساخته اند.

تهدیدهای موجود یکبار توسط مسئول جمهور نیوز در حضور دهها نفر از مسئولین رسانه‌ها با سخنگویان ارگ مطرح شد اما بازهم توجهی صورت نگرفت.

روز گذشته نیز سیدمهدی حسینی خبرنگار خبرگزاری جمهور در حادثه تروریستی مرکز فرهنگی تبیان به شهادت رسید.

 بدین لحاظ خبرگزاری جمهور چند نکته را تذکر می‌دهد:

۱-  حکومت افغانستان به جای پرداختن به امنیت مردم و توجه به سلامتی جامعه، تمام توان و امکانات خود را مصروف تخریب جریان‌های خودی و نیروهای داخلی نموده و هم به سهو یا عمد، زمینه را برای آرامش و جابجایی نیروهای تروریستی و داعشی فراهم آورده است؛

۲- ادارات و نهادهای امنیتی افغانستان توانایی و حتی انگیره تامین امنیت همایش های مردمی و مدنی را ندارد؛

۳- خبرگزاری جمهور خود را در برابر سلامت و امنیت همکاران خود، مسئول می داند؛ لذا ازین پس بنا به بی کفایتی سران نهادهای امنیتی، هیچکدام از خبرنگاران خود را برای پوشش خبری به همایش های مردمی و نشست های پرخطر رسانه ای، اعزام نمی کند؛

۴-  تصمیم فوق الذکر در اعتراض به بی کفایتی های حکومت موجود در تامین امنیت و سلامت خبرنگاران مان گرفته شد؛

با احترام به آزادی بیان و احترام به حقوق و سلامت خبرنگاران

اداره خبرگزاری جمهور

جمعه ۸ جدی ۱۳۹۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*