خانه / خبرها / اعزام نظامیان روسیه به مرز کره شمالی
اعزام نظامیان و تجهیزات سنگین روسیه به مرز کره شمالی

اعزام نظامیان روسیه به مرز کره شمالی

اعزام نظامیان روسیه به مرز کره شمالی :

منابع خبری از اقدام روسیه مبنی بر اعزام نیرو و تجهیزات سنگین نظامی به مرز کره شمالی خبر داده‌اند.

با توجه به افزایش احتمال درگیری نظامی میان آمریکا و کره شمالی، منابع خبری از اقدام روسیه مبنی بر اعزام نیرو و تجهیزات سنگین نظامی به مرز کره شمالی خبر داده‌اند.

به گزارش رسانه‌های محلی روسیه، کاروان‌های نظامی بزرگ در حال حرکت به سمت مناطق شرقی روسیه هستند که مرز کوچکی با کره شمالی دارد.

به نظر میرسد این اقدام برای پیشگیری از عواقب درگیری احتمالی میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن است.

به گزارش ‘دیلی میل’ ، روسیه از احتمال سرازیر شدن موج گستردۀ آوارگان کرۀ شمالی در صورت حملۀ آمریکا به این کشور، بیمناک است.

تارنمای روسی ‘DVHab.ru’ نیز تصاویری پخش کرده است که در آن قطاری حامل ۱۲۲ وسیله نقلیه، ازجمله یک دستگاه راکت انداز مشاهده میشود که عازم ‘ولادی وستوک’ ، در مرز این کشور با کره شمالی است.

این در حالی است که چین نیز با افزایش امکان تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در حملۀ نظامی به کرۀ شمالی و از بیم مواجهه با موج گستردۀ آوارگان و پناه‌جویان کرۀ شمالی، هزاران نیروی نظامی به مرزهای خود با کرۀ شمالی اعزام کرده است.
ترامپ هفتۀ گذشته در دیدار با شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین، در کاخ سفید گفت اگر چین برای مقابله با برنامه‌های هسته‌ای و راکتی کرۀ شمالی به امریکا کمک نکند، واشنگتن به‌تنهایی اقدام خواهد کرد.

تنش میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن در هفته‌های اخیر بالا گرفته است.

آمریکا هفتۀ گذشته کشتی‌ و ناوهای جنگی خود را به آب‌های شبه‌جزیره کره اعزام کرد و ناوگروه تهاجمی ‘کارل وینسون’ هم فرمان گرفت در غرب اقیانوس آرام و نزدیک این شبه‌جزیره لنگر بیندازد.

رکس تیلرسون، وزیر خارجۀ امریکا، نیز اخیراً در یک نشست خبری در سئول هشدار داد اگر پیونگ‌یانگ تهدیدات خود را افزایش دهد، اقدام نظامی علیه کره شمالی روی میز خواهد بود.

اعزام ناوگروه رزمی آمریکا به شبه‌جزیرۀ کره و افزایش تنش میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، بر بیم و نگرانی‌ دربارۀ امکان تقابل نظامی میان دو طرف افزوده است.

دولت امریکا دربارۀ آزمایش‌های اتمی کره شمالی ابراز نگرانی کرده است ولی پیونگ‌یانگ آزمایش‌های خود را نوعی اقدام بازدارنده در برابر تجاوز احتمالی آمریکا و کرۀ جنوبی به این کشور میداند.

خواجه میر احمد 

فرهنگستان

۲۱٫۰۴٫۲۰۱۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*