خانه / خبرها / روسیه کاهش نیروهایش در سوریه را آغاز کرد

روسیه کاهش نیروهایش در سوریه را آغاز کرد

روسیه نخستین بار نیروهایش را در ماه سپتمبر ۲۰۱۵ به سوریه فرستاد و خروج آنان را در ماه مارچ ۲۰۱۶ آغاز کرد. اما وقتی جنگ تشدید شد، کرملین نیروی بیشتری به این منطقه فرستاد.

روسیه خروج نیروهایش را از کشور جنگزده سوریه آغاز کرده است. در این راستا، اولین کشتی هواپیمابر از منطقه خارج می شود. این اقدام در پی برقراری آتش بس سراسری در سوریه انجام گرفته است.

والری گراسیموف، رئیس قوای مسلح کرملین به خبرگزاری های روسیه گفته است: «بر اساس تصمیم فرمانده اعلای قوای مسلح روسیه، ولادیمیر پوتین، وزارت دفاع روسیه کاهش نیروهای نظامی به سوریه را آغاز می کند».

او گفت که یک گروه از نیروی دریایی این کشور به همراه کشتی هواپیمابر “ادمیرال کوزنتسوف”، اولین گروهی است که منطقه را ترک می کند.

اندری کارتاپولوف، فرمانده کل نیروهای روسیه در سوریه با تایید این خبر گفته است: «ماموریت کشتی هواپیمابر به پایان رسیده است».

با این همه به نظر می رسد که روسیه دو پایگاه نظامی خود را در سوریه نگهدارد: یک پایگاه دریایی در طرطوس و یک پایگاه هوایی در لاذقیه. علاوه بر آن، به گفته کارتاپولوف، سیستم های دفاع موشکی روسیه موسوم به “اس. ۳۰۰” و “اس. ۴۰۰” در منطقه بحران زده سوریه باقی خواهند ماند.

تسخیر شهر حلب توسط نیروهای وفادار به بشار اسد بزرگترین پیروزی برای نیروهای تحت حمایت کرملین بوده است. پس از این پیروزی، روسیه در جستجوی راه حل سیاسی برای پایان بخشیدن به بحران برآمد. به این منظور، مسکو کنفرانس صلحی را در قزاقستان تدارک دیده است. این کنفرانس اواخر ماه روان میلادی بدون حضور ایالات متحده برگزار می شود اما کشورهای ایران و ترکیه در آن اشتراک می کنند.

۰۸٫۰۱٫۲۰۱۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*