Farhangistan
خانه / اجتماع / پناهجویان معترض در یونان : “ما انسان هستیم، نه حیوان”

پناهجویان معترض در یونان : “ما انسان هستیم، نه حیوان”

شماری زیاد پناهجویان در جزیره خیوس یونان در اعتراض به وضعیت خراب کمپ و همچنین برگشت دادن احتمالی شان به ترکیه، دست به اعتصاب غذایی زدند. این چندمین باری است که مهاجران در کمپ های یونان اعتراض می کنند.

براساس گزارش پورتال خبری یونانی “پولیتیس”، پناهجویان روز دوشنبه علیه شرایط بسیار ناگوار زندگی در کمپ شان در خیوس اعتراض کردند. در پلاکات های شان از جمله نوشته شده بود: “ما انسان هستیم، نه حیوان.”

شمار بیشتر این تظاهرکنندگان از افغانستان، پاکستان و دولت های شمال افریقا هستند. شاهدان عینی گزارش داده اند که پولیس کمپ “سودا” را محاصره کرده است.

در کمپ “سودا” که در مقابل دیوار شهر قرون وسطایی در جزیره خیوس قرار دارد، از ده روز به این سو جریان برق قطع است. خبرگزاری آلمانی (دی پی ای) از حلقات پولیس اطلاع یافته است که ترمیم کاری ها هرچه بیشتر طولانی تر می شود و آب رسانی نیز دچار مشکل شده است.

براساس اظهارات مسئولین امور مهاجرت در یونان، در خیوس بیش از ۳۸۰۰ مهاجر و پناهجو به سر می برند که شمار آنها تقریباً چهار برابر بیشتر از گنجایش محل اقامت است. آنها تلاش می کنند که تقاضای پناهندگی بدهند تا به ترکیه برگشت داده نشوند.

توافقنامه میان ترکیه و اتحادیه اروپا که در ماه اپریل سال جاری تصویب شد، از جمله در نظر دارد که همه مهاجرینی که به صورت غیرقانونی از ترکیه به جزایر یونانی رسیده اند و از این طریق به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا می آیند، دوباره به ترکیه برگشت داده شوند.

۲۰٫۱۲٫۲۰۱۶

منبع : دویچه ویله

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*