خانه / اجتماع / بحران مهاجرت / اخراج محتاطانه مهاجران افغان از آلمان

اخراج محتاطانه مهاجران افغان از آلمان

توماس دیمیزیر، وزیر داخله آلمان فدرال، جانبداری اش را از اخراج «محتاطانه» پناهجویان رد شده افغان به کشورشان ابراز داشت. اخراج مهاجران رد شده افغان یکی از موضوعات کنفرانس وزیران داخله ایالت ها و حکومت فدرال آلمان بود.

توماس دیمیزیر روز چهارشنبه در پایان کنفرانس وزیران داخله ایالت ها و حکومت فدرال آلمان در زاربروکن گفت: «ما نمی توانیم سربازان و پولیس های آلمانی را به کشوری بفرستیم که ایجاب امنیت بیشتر را می کند» و بعداً پناهجویان افغان را در آلمان اجازه بدهیم. در عین زمان او خواهان تشکیل یک مرکز ملی هم آهنگی برای اخراج مهاجران رد شد.

وزیر داخله آلمان فدرال گفت که اوضاع در افغانستان پیچیده است، اما حکومت این کشور نیز تحویل گرفتن مهاجران اخراج شده را پذیرفته است.

او اعلام نمود که به نمایندگی از وزرای داخله فدرال و ایالات یک بار دیگر موضعگیری سازمان های امدادی و کمیسیاریای عالی پناهجویان ملل متحد را در این مورد در نظر می گیرد.

به گفته دیمیزیر، با ایجاد یک مرکز همآهنگی در سطح ملی برای عودت دادن مهاجران، قرار است مسائل عملی همکاری روشن گردد. به طور مثال کی، چه وقت و با کدام هواپیما پرواز کند. به خصوص کشورهای مبدا در شمال افریقا باید قوی تر به این توافقات متقاعد گردند که مهاجران اخراج شده را قبول کنند.

دیمیزیر گفت: «وقتی که بیشتر به صورت داوطلبانه عودت می دهید»، این عودت داوطلبانه باید از طریق انگیزه های مالی توسعه یابد. اما این انگیزه های مالی نباید آنقدر بلند باشد که منجر به مهاجرت افراد بیشتر به آلمان گردد. دیمیزیر به این نظر است که از جمله یک میلیون پناهجو که در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به آلمان آمده اند، حدود ۵۰۰ هزار شان پناهندگی دریافت نخواهند کرد.

رالف یگر وزیر داخله ایالت نوردراین وستفالین در مورد اخراج مهاجران رد شده از تطبیق بهتر قانون کنونی سخن گفت. او گفت: «چهارچوب های قانونی کافی اند.» مشکل بیشتر در مورد کسانی است که هویت شان تثبیت نگردیده است. اما او گفت که فرهنگ پذیرایی از پناهجویان صرف هنگامی می تواند برجا بماند که بتوان از کسانی که به امنیت ضرورت دارند مراقبت نمود و دیگران را واپس فرستاد. شهروندان باید ببینند که دولت قادر به اجراآت است تا اعتماد آن ها کاهش نیابد.

اول دیکابر ۲۰۱۶

منبع : دویچه ویلی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*