خانه / خانواده / اطفال / کودک ۴ ساله روسی توانسته است هفت زبان را بیاموزد

کودک ۴ ساله روسی توانسته است هفت زبان را بیاموزد

کانال  تلویزیون یک روسیه در یکی از برنامه‌های خود میزبان دختر چهار ساله‌  ی بود که به ۷ زبان زنده جهان (روسی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، چینی، اسپانیایی و آلمانی ) صحبت می‌کند.

این کودک مستعد روس بیله نام دارد .

بیله دواتکینا ۴ سال قبل در مسکو تولد شده و در شب گذشته مهمان برنامه “نابغه‌ها” در کانال یک روسیه بود.

در این برنامه در حالیکه با بیله به زبان روسی مصاحبه صورت گرفت ، همزمان شش مهمان دیگر حضور داشتند که به ۶ زبان دیگر با وی صحبت  می کردند.

به نوشته سایت «Weird Russia» آنجلینا، مادر این کودک می‌گوید که دخترش را در یک محیط چند زبانه قرار داده است. او برای نخستین بار زبان انگلیسی را فرا گرفت و سپس دخترش را به پرستاران  از ملیت‌های مختلف سپرد و نیز برنامه‌های تلویزیونی کودکان به ۶ زبانی که در کنار روسی آموخته به این کودک  کمک کرد تا این زبان‌ها را بیاموزد.

به نوشته سایت «Metronews.Ru» خانواده دواتکینا از زمانی که این دخترک ۱۰ ماهه بود تصمیم گرفتند او را با زبان‌های مختلف آشنا کنند

بیله در حال حاضر مصروف فراگیری زبان ایتالیایی می باشد 

علاوه بر این همه , این کودک مستعد با زبان اشاره یی نا شنوایان نیز آشنایی دارد.

بسیاری از پژوهش‌های علمی تاکید دارد که کودکان در صورت فراهم بودن شرایط می‌توانند به طور همزمان چند زبان را بیآموزند. آشنایی با چند زبان به ویژه زبان‌های زنده جهان افراد را با فرهنگ‌های مختلف آشنا کرده ضمن ایجاد توان دیگرپذیری قدرت یادگیری را در آنان توقیت می‌کند.

روانشناسان معتقدند که در صورت مساعد بودن شرایط حتا کودکان عادی نیز میتوانند همزمان چند لسان را فرا گیرند .

۲۱٫۱۰٫۲۰۱۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*