خانه / فرهنگ و هنر / فرهنگ / گردهمایی “پارچه‌های صلح” در کابل

گردهمایی “پارچه‌های صلح” در کابل

کابل/۱۶قوس/فرهنگستان
گردهمایی رهبران جوان افغانستان زیر نام “پارچه‌های صلح” با حمایت گروه هنرسالار از روز (سه‌شنبه،۱۱قوس) هفتۀ گذشته برای چهار روز در کابل برگزار شد.

گردهمایی رهبران جوان افغانستان روز (‌شنبه، ۱۵قوس) پایان یافت. در این گردهمایی ۱۳۰ جوان دختر و پسر از ۱۲ ولایت کشور و نماینده‌گان مهاجران افغان از امریکا، آسترالیا و آلمان حضور داشتند.

در یک خبرنامه هنر سالار آمده‌است که شرکت کننده‌گان این گردهمایی در یک سال گذشته برنامه های گوناگون را در ولایت‌های شان، زیر نام “بیا گپ بزنیم” برگزار کردند.

در خبرنامه آمده که در این برنامه‌ها جوانان در گفتمان‌ها نقاشی‌های خیابانی، نمایشگاه‌ها، نامه‌نگاری و حرف‌های شان را شریک ساختند.

در گردهمایی‌ها جوانان دربارۀ امنیت، صلح‌ و جنگ، آتش‌بس، مذاکرات افغانستان، وضعیت اقتصادی، خانواده‌ها، کاریابی، بهتر شدن کیفیت آموزش، حالت روانی و جسمانی، آزار و اذیت روحی و فزیکی، قربانی‌ها و زخم‌های مردم افغانستان و نیز ترسیم روشن آینده دور و نزدیک خود و کشور شان، بحث و گفت‌وگو کردند.
در این گردهمایی جوانان از کشورهای کلمبیا، سریلانکا، امریکا و سویس به‌گونۀ آنلاین، شرکت کرده بودند.

موسیقی، نقاشی، نمایش‌های لباس‌های محلی، کاغذپرانی، نمایش فلم‌ها، ورزش، شعر خوانی، رقص و آواز، نیز بخشی از این گردهمایی بودند.

گروه هنرسالار که شش سال پیش به رهبری امید شریفی، ایجاد شد در کنار دادخواهی برای قربانیان جنگ، با این گردهمایی تلاش کرده است که‌ با استفاده از هنر به ویژۀ نقاشی دیواری از دست‌آوردهای شخصیت‌های که در بخش دفاع از حقوق بشر و عدالت اجتماعی قدر دانی کنند.

خبرنگار فرهنگستان ازکابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*