خانه / خبرها / کره شمالی : ترامپ برای راه‌اندازی جنگ هسته‌ای التماس می‌کند

کره شمالی : ترامپ برای راه‌اندازی جنگ هسته‌ای التماس می‌کند

کره شمالی: ترامپ برای راه‌اندازی جنگ هسته‌ای التماس می‌کند

وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای به تصمیم واشنگتن و سئول برای برگزاری مانور مشترک واکنش نشان داد و آن را به منزله التماس دولت آمریکا به راه‌اندازی جنگ هسته‌ای تعبیر کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کره شمالی روز یکشنبه تصمیم واشنگتن و سئول برای برگزاری یک رزمایش مشترک را التماس «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای راه‌اندازی جنگ هسته‌ای توصیف کرد.

وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اگر شبه جزیره کره و جهان به خاطر جنون آمریکا برای جنگ هسته‌ای درگیر جنگ هسته‌ای شوند، آمریکا بایستی قبول مسئولیت کند.»

وزارت خارجه کره شمالی همچنین با اعلام اینکه دولت ترامپ «قمار هسته‌ای خطرناکی را در شبه جزیره کره آغاز کرده» تصریح کرده است دونالد ترامپ و دولت او «در حال التماس برای راه‌اندازی جنگ هسته‌ای» هستند.

رزمایش نظامی ۵ روزه آمریکا و کره جنوبی قرار است با مشارکت حدود ۲۳۰ فروند هواپیما از جمله جنگنده های اف ۲۲ از روز دوشنبه آغاز شود. این رزمایش ۵ روز پس از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی برگزار می شود. بر اساس اعلام مقام های کره شمالی، موشک جدید بالستیک کره شمالی قادر به هدف قرار دادن خاک آمریکا است.

خبر گزاری تسنیم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*