خانه / فرهنگ و هنر / فرهنگ / کاهش چشمگیر حضور مردم در پارک‌های تفریحی کابل

کاهش چشمگیر حضور مردم در پارک‌های تفریحی کابل

کابل/۲۰جوزا/فرهنگستان
پس از وضع برخی محدودیت‌ها از سوی طالبان، حضور مردم در پارک‌های تفریحی به‌گونه‌ی چشم‌گیری کاهش یافته است.
مسوولان برخی از پارک‌های تفریحی در کابل می‌گویند که کاهش حضور مردم در پارک‌ها سبب شده است تا آنان هزینه‌های داخلی پارک‌ها را نیز بدست آورده نتوانند.
حبیب الله زازی، رییس پارک حبیب الله زازی، گفت: «قبلآ روزهای جمعه از سیزده تا پانزده هزار بازدیدکننده می‌آمدند، اما در حال حاضر در حدود ۳۰۰ نفر به پارک می‌آیند. دلیل کم‌رنگ شدن بازدیدکنندگان این است که وزارت امر به معروف و نهی از منکر محدودیت‌ها را وضع کرده است.»
هم‌زمان با این، بازدیدکنندگانی که به این پارک آمده‌اند، بر ایجاد بیش‌تر مکان‌های تفریحی تاکید می‌کنند. بازدیدکنندگان می‌گویند که محدودیت‌ها بر حضور مردم در پارک‌ها، بایدبرداشته شوند.
هدایت الله، بازدیدکننده گفت: «نسبت به سال‌های دیگر تعداد بازدیدکننده‌گان کم‌تر شده است. یک سوم گردشگران که سال‌‎های گذشته می‌آمدند، حالا نمی‌آیند.»
از سویی هم، برخی از مالکان رستورانت‌ها در کابل می‌گویند که کاروبار آنان نیز در مقایسه با گذشته کم رونق شده است.
زین الله، مسوول یک رستورانت، گفت: «کارها به طور کلی ضعیف شده است. به ویژه کار رستورانت و دکان‌ها در پارک‌ها. هرچه بازدیدکنندگان بیش‌تری به پارک بیایند، کار ما بهتر می‌شود.»
محمد عمر، آشپز رستورانت، می‌گوید: «در سرتاسر افغانستان مانند سال‌های گذشته کار و بار وجود ندارد و تحولات اخیر در کشور بر کاروبار مردم تاثیر گذاشته است.»
پیش از این وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان در نخستین فرمان رفتن زنان به پارک‌ها و محلات تفریحی را برای سه روز در هفته اجازه داد بود؛ اما پس از آن رفتن زنان به پارک‌های تفریحی به‌گونه‌ی کامل ممنوع قرار داده شد.
خبرنگار فرهنگستان از کابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*