Farhangistan
خانه / خبرها / خبرهای افغانستان / پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان در برابر انگلستان

پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان در برابر انگلستان

کابل/۲۳میزان/فرهنگستان
تیم ملی کریکت افغانستان در یک بازی تاریخی، انگلستان قدرتمند را در جام جهانی یک روزه (۵۰ آوره) شکست داد.
بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان در سومین بازی‌اش در جام جهانی پنجاه‌آوره چاشت ام‌روز (یک‌شنبه، ۲۳میزان) به مصاف انگلستان به میدان رفت.
تاس این بازی در نخست به سود ملی پوشان انگلیس رقم خورد و بازیکنان این تیم تصمیم گرفتند تا در نخست مقابل افغانستان توپ‌اندازی کنند.
کریکت‌بازان افغانستان در بخش توپ‌زنی با از دست دادن تمامی ویکت‌های شان در آور پنجاه برای بازیکنان انگلستان ۲۸۵ دوش هدف تعیین کردند و بیش‌ترین دوش را به سود افغانستان رحمان‌الله گربز به دست آورد.
در نیمه دوم بازی بیت رقابت را بازیکنان انگلستان به منظور پوره کردن هدف داده شده‌ی افغانستان به دست گرفتند.
ملی پوشان انگلیس در بخش توپ‌زنی با از دست دادن تمامی ویکت‌های خود تنها ۲۱۵ دوش افغانستان را به دست آوردند و در نهایت با تفاوت ۶۹ دوش مقابل افغانستان شکست خوردند.
در بخش توپ‌اندازی افغانستان برابر انگلستان، فضل‌حق فاروقی یک ویکت، مجیب الرحمان سه ویکت، محمدنبی دو ویکت، نوین الحق یک ویکت و راشد خان سه ویکت دیگر این بازی را مقابل حریف شان انگلستان کسب کردند.
بازیکنان کریکت در حالی برابر انگلستان در ادامه رقابت‌های جام جهانی به برتری رسیدند که آنان در دو دیدار قبلی شان مقابل تیم‌های بنگله‌دیش و هند، تن به شکست داده بودند.
جام جهانی پنجاه‌آوره کریکت به میزبانی هند در میان ده کشور به شمول تیم افغانستان، در بخش‌های گوناگون هند از پنجم اکتوبر ماه روان میلادی آغاز شده است.
پیش از این افغانستان دو بازی را به بنگله‌دیش و هند باخت اما انگلستان از بنگله‌دیش با اختلاف زیاد برد و از نیوزلند نیز شکست خورد.
خبرنگار فرهنگستان از کابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*