خانه / خانواده / زنان / طالبان رادیو «صدای بانوان» را در بدخشان بستند

طالبان رادیو «صدای بانوان» را در بدخشان بستند

کابل/۱۱حمل/فرهنگستان
مسوول رادیو بانوان در ولایت بدخشان، می‌گوید که نشرات این رادیو، از سوی مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ و امر به معروف و نهی از منکر این ولایت، متوقف شده است.
ناجیه سروش، مسوول رادیو صدای بانوان بدخشان، ادعا دارد که علت متوقف ساختن فعالیت این رادیو از سوی مسوولان محلی طالبان، نشر یک نعت عربی به گونه اشتباهی از سوی مسوول تخنیکی این رادیو است.
بانو سروش گفت: «دیروز از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان رادیوی ما بسته شد. نشرات ما متوقف شده و دلیل‌اش را نشر موزیک گفته که همکار تخنیکی ما سهواً در جریان نشرات موزیک نشر کرده است.»
از سویی هم، آمراطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان، می‌گویند که این رسانه به علت تخلف از پالیسی نشراتی امارت اسلامی و نشر آهنگ در ماه مبارک رمضان، از سوی آنان بسته شده است.
حکمت‌الله محمدی، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان، گفت: «رادیوی بانوان را به دلیل نشر موسیقی به خصوص در ماه مبارک رمضان که تخلف نشراتی از پالیسی امارت اسلامی می‌باشد، در نتیجه دروازه‌اش را مسدود کردیم.»
خبرنگاران محلی در بدخشان می‌گویند که طالبان باید اجازه دهد تا رادیو صدای بانوان، فعالیت‌هایش را از سر بگیرد.
محب سیدی، خبرنگار محلی بدخشان، گفت: «بدون شک گاهی اوقات در سیستم نشرات اشتباهاتی رخ می‌دهد، یک چیزی عمدی نبوده، ما از حکومت خواهان این استیم که دوباره به این رسانه اجازه فعالیت بدهند.»
رادیو صدای بانوان که ده سال پیش در شهر فیض‌آباد بدخشان به فعالیت آغاز کرد، هم اکنون هشت تن که بیش‌تر شان بانوان اند، در آن کار می‌کنند.
خبرنگار فرهنگستان از کابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*