خانه / ورزش / فوتبال / صعود افغانستان برای نخستین بار به جام جهانی فوتسال

صعود افغانستان برای نخستین بار به جام جهانی فوتسال

تیم ملی فوتسال افغانستان در مرحله‌ی «پلی‌آف» برای صعود به جام جهانی، تیم قرقیزستان را پنج بر سه شکست داد و به این ترتیب به جام جهانی صعود کرد.
بازی افغانستان و قرقیزستان پیش‌ازچاشت امروز (یک‌شنبه، ۹ ثور) در تایلند برگزار شد.
در نیمه نخست این دیدار، امید قمبری یک گول به قرغیزستان زد و افغانستان این نیمه را با پیروزی پشت سر گذاشت.
در نیمه دوم بازی، مهران غلامی برای دومین بار دروازه قرقیزستان را باز کرد و نتیجه بازی دو بر صفر به نفع افغانستان شد.
در ادامه، بازیکنان تیم ملی قرغیزستان یک گول خورده را جبران کردند، اما اکبر کاظمی برای سومین بار و مهدی نوروزی برای چهارمین بار برای افغانستان گول‌زنی کردند.
در آخرین دقایق بازی بازیکنان قرقیزستان یک گول‌خورده دیگر را نیز جبران کردند و نتیجه بازی چهار بر دو شد.
در ادامه، مهران غلامی پنجمین گول‌ افغانستان را وارد دروازه قرغیزها کرد و در سوی دیگر برای سومین بار دروازه افغانستان نیز توسط بازیکنان قرغیزستان باز شد.
افغانستان با این پیروز به جام جهانی صعود کرد و تاریخ‌ساز شد.
افغا‌نستان امسال برای نخستین‌بار در جام ملت‌های آسیا صعود کرده بود و در مرحله‌ی گروهی این رقابت‌ها، سه بر یک به ایران باخت، سه‌برسه با کویت مساوی کرد و سه در برابر دو در مقابل بحرین پیروز شد. ملی‌پوشان کشور با این نتیجه به هشت تیم آسیا نیز راه یافت، اما در این مرحله دو بر یک از تاجیکستان شکست خورد و از جام ملت‌های آسیا حذف شد و از صعود مستقیم به جام جهانی باز ماند.
اما با صعود ازبیکستان به مرحله‌ی نیمه‌نهایی جام فوتسال ملت‌های آسیا که میزبان این جام است، چانس صعود یک تیم دیگر از آسیا از میان چهار تیم حذف‌شده از جام ملت‌های آسیا، از طریق پلی‌آف فراهم شد.
افغانستان در بازی نخست پلی‌آف به مصاف عراق رفت و این تیم را پنج بر سه شکست داد. قرقیزستان نیز ویتنام را شکست داد و در مرحله‌ی بعدی، حریف افغانستان شد.
خبرنگار فرهنگستان
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*