خانه / فرهنگ و هنر / ادبیات / سید رضا محمدی، برنده مقام نخست جشنواره شعر فجر ایران

سید رضا محمدی، برنده مقام نخست جشنواره شعر فجر ایران


سید رضا محمدی، شاعر جوان و نام
آشنای افغانستانی مقام نخست جشنواره شعر فجر جمهوری اسلامی ایران را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در مراسم معرفی چهره‌های برتر این جشنواره و اهدای جوایز آن‌ها که عصر روز گذشته(شنبه، ۱۳ دلو) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در کتاب‌خانه ملی ایران در تهران برگزار شد، در بخش شعر بزرگسال، دو اثر «روح اندوهگین یک شاعر» سروده  سید رضا محمدی، شاعر افغانستانی و کتاب «دومینو» سروده ابوذر پاکروان به صورت مشترک به عنوان برگزیده اعلام شدند.

سید رضا محمدی جایزه خود را از دستان سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد  اسلامی ایران دریافت کرد.

در این بخش، کتاب «مخالف خوانی» جواد زهتاب شایسته تقدیر شناخته شد.

این در حالی است که پیش از این، اعلام شده بود که سید رضا محمدی شاعر در جمع یکی از ۷ نامزد نهایی سیزدهمین جشنواره شعر فجر ایران قرار گرفته است.

محمد کاظم کاظمی، شاعر مشهور افغانستانی و عضو کمیته علمی سیزدهمین جشنواره شعر فجر ایران ضمن اعلام این خبر گفته بود: شاعران راه یافته به بخش نهایی جشنواره بر اساس کتاب‌های تازه منتشر شده از این شاعران در سال ۱۳۹۶ شمسی انتخاب شده‌اند.

وی افزود: با آن‌که امسال جشنواره شعر فجر بخش بین‌الملل ندارد، ولی چون کتاب «روح اندوگین یک شاعر» اثر سید رضا محمدی شاعر افغانستانی توسط یک ناشر ایرانی در تهران منتشر شده، ملاک داوری کتاب‌های منتشر شده در ایران است و این شاعر نیز به مرحله نهایی راه یافته است.

کاظمی تصریح کرد: از میان ۳ هزار کتاب شعر در بخش بزرگسالان، ۷ نفر به مرحله نهایی جشنواره راه یافته‌اند که سید رضا محمدی نیز یکی از این ۷ شاعر است.

این شاعر افغانستانی خاطرنشان کرد: حضور محمدی در این جشنواره نشان از قوت شعر وی دارد که از میان این همه آثار توانسته است به مرحله نهایی راه پیدا کند و این موفقیت بزرگی برای این شاعر و شعر معاصر افغانستان محسوب می‌شود.

منبع : خبرگزاری آوا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*