خانه / خبرها / گزارش‌های افغانستان / دیدار فرزاد منصوری با حریف کوریایی‌اش در بازی‌های المپیک توکیو

دیدار فرزاد منصوری با حریف کوریایی‌اش در بازی‌های المپیک توکیو

کابل/۴اسد/فرهنگستان
فرزاد منصوری، تنها نماینده تکواندوی افغانستان قراراست فردا (سه‌شنبه، ۵ اسد) در بازی‌های المپیک توکیو در برابر حریفش از کوریا رقابت کند.
فرزاد منصوری ۱۹ ساله، یک متر و ۹۵ سانتی قد دارد و در وزن مثبت ۸۰ کیلوگرام در برابر این تکواندوکار سرشناس جهان و اهل کوریا که قهرمان دو مرتبه‌یی آسیا است و معتبر ترین برنز بین‌المللی و قهرمانی دانشجویان جهان را در کارنامه‌اش، دیدار خواهد کرد.
این ورزشکار از آماده‌گی‌های‌اش برای این رقابت، اطمینان می‌دهد و می‌گوید که  این رقابت ساعت ۴۵: ۷ دقیقه صبح به وقت کابل برگزار خواهد شد.
این در حالی است که روز گذشته، مهدی یاوری ملی پوش نشانه‌‎زنی کشور نتوانست نتیجۀ کسب کند و از دور رقابت‌ها، حذف شد.
یگانه امید افغانستان برای دست‌یابی به مدال ارزشمند از رویداد بزرگ جهان رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیوی جاپان، همین ورزشکار است.
محمدبشیر تره‌کی،  سرمربی تیم ملی تکواندو می‌گوید: “آماده‌گی صد در صد داریم به این رقابت‌ها، ما به‌خاطر کسب مدال به المپیک آمدیم نه به خاطر اشتراک، فرزاد از روحیۀ عالی برخوردار است، هیچ مشکلی و هیچ بهانه‌جویی هم نداریم و ما آخرین تلاش خود را می‌کنیم تا به افغانستان، مدال کسب کنیم و پرچم افغانستان را به اهتزاز دربیاوریم.”
فرزاد منصوری با عملکرد چشمگیری از بازی‌های جهانی و آسیایی با به زانو درآوردن حریفان قدرتمندش، مدال‌های رنگینی را نصیبت افغانستان ساخته‌است.
منصوری می‌گوید: “تمرینات ما بسیار خوب و فشرده در جاپان، جریان دارد. تاریخ ۲۷ جولای رقابت من است، انشالله تا آخرین توان خود، زحمت می‌کشم تا بتوانم برای کشورم مدال کسب کنم.”
آگاهان ورزش و ملی پوشان پیشین تیم ملی تکواندوی افغانستان، کسب مدال در چنین رویداد جهانی را دشوار می‌دانند؛ اما با ابراز خوشبینی از آماده‌گی‌های این چهرۀ خلاق تکواندوی کشور می‌گویند.
محمود حیدری، عضو تیم ملی پیشین فدراسیون تکواندو می‌گوید: “فرزاد، ورزشکار توانمندی است و برای این رقابت‌ها زحمت‌های زیادی کشیده و من مطمین هستم که تمام توان و نیروی خود را در این رقابت، مصرف خواهد کرد. چالش که فرزاد با آن مواجه است، چالش وزنی است، فرزاد بازیکن این وزن نیست و مبارزه کردن در این وزن، برایش دشوار خواهد بود.”
فرزاد منصوری در صورت پیروزی فردا در برابر حریف کوریایی‌اش پس از آن، در برابر تکواندوکاران با تجربه جهان از کشورهای آلمان و قزاقستان، رو به‌رو خواهد شد.
پنج ورزشکار از چهار رشتۀ ورزشی در رقابت‌های المپیک توکیو به نماینده‌گی از افغانستان شرکت کرده‌اند که مهدی یاوری روز گذشته در بخش نشانه زنی نتوانست به مرحلۀ بعدی، راه یابد و از این رقابت‌ها حذف شد.

خبرنگار فرهنگستان از کابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*