خانه / خبرها / خواستار همکاری با روسیه هستیم؛ قطع رابطه بی‌معنی است

خواستار همکاری با روسیه هستیم؛ قطع رابطه بی‌معنی است

رکس تیلرسون: خواستار همکاری با روسیه هستیم؛ قطع رابطه بی‌معنی است:

وزیر خارجه ایالات متحده بعد از دیدار با سرگئی لاوروف وزرای خارجه روسیه در حاشیه نشست “آسه‌آن” که به رغم اختلافات بین دو کشور،‌ آمریکا خواستار همکاری با روسیه است و قطع روابط دو کشور بی‌معنی است.
به گزارش رویترز،‌ رکس تیلرسون و سرگئی لاوروف وزرای خارجه آمریکا و روسیه روز دوشنبه ۷ اگست، در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اجلاس اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، موسوم به “آسه‌آن” دیدار کردند. این اولین دیدار این دو مقام بعد از تصویب تحریم های جدید علیه روسیه توسط آمریکا و همچنین اخراج دیپلمات های آمریکا از سوی مسکو است.
تیلرسون در گفتگو با خبرنگاران به تحریم های جدید علیه کره شمالی اشاره کرد و گفت حمایت روسیه و چین از این تحریم نشان می‌دهد جامعه بین‌المللی از این دو کشور انتظار دارد که به کره شمالی برای درک واقعیت موجود کمک کنند.
وزیر خارجه آمریکا به اختلاف میان روسیه و آمریکا اشاره کرد و گفت، با وجود این اختلافات آمریکا خواستار همکاری با روسیه است و قطع روابط میان دو کشور بی‌معنی است.
ایالات متحده و روسیه برسر دخالت مسکو در اوکراین اختلاف شدید دارند و از یک سال پیش موضوع دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا به یک مساله جدی در واشنگتن تبدیل شده طوری که کنگره آمریکا سرگرم بررسی ارتباط احتمالی کارزار دونالد ترامپ با روسیه است.
در همین حال، به تازگی کنگره آمریکا تحریم روسیه را در قالب طرح تحریم جدید روسیه، ایران و کره شمالی تصویب کرد. مسکو در واکنش به این مصوبه،‌ دستور به اخراج دهها دیپلمات آمریکایی داد.
هرچند دولت ترامپ مایلی به بهبود روابط با روسیه است اما دموکرات ها و برخی جمهوریخواهان در کنگره آمریکا از این اقدام حمایت نمی کنند.
آقای تیلرسون در دیدار اخیر سرگئی لاوروف گفت روسیه باید به این درک برسد که مداخله در انتخابات یک مسئله جدی بوده است.

خواجه میر احمد

فرهنگستان

نهم اگست ۲۰۱۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*