خانه / فرهنگ و هنر / سینما / بهترین فلم‌های سال ۲۰۲۳ از نگاه باراک اوباما

بهترین فلم‌های سال ۲۰۲۳ از نگاه باراک اوباما

باراک اوباما مثل سال قبل، بهترین فلم‌های سال از نظر خودش را معرفی کرد؛ او ۳ فلم اول این فهرست را به «راستین»، «دنیا را پشت سر بگذار» و «سمفونی آمریکایی» اختصاص داد که در کمپانی تولید فلم «هایر گراوند» تولید شده که او و همسرش میشل آن را تأسیس کرده‌اند.
وی نوشت: شاید مغرضانه به نظر برسد ولی این‌ها ۳ عنوان از بهترین فلم‌هایی هستند که امسال دیدم.

«راستین» با بازی کولمن دومینگو در نقش بایارد راستین، فعال حقوق مدنی نادیده گرفته شده سیاهپوستان، «دنیا را پشت سر بگذار» با بازی ایتن هاوک، جولیا رابرتز و ماهرشالا علی در یک داستان مرموز آخرالزمان و «سمفونی آمریکایی» سفر نوازنده جان باتیست و شریک زندگی‌اش زلیخا جاواد را نشان می‌دهد که وقتی تلاش می‌کند یک سمفونی بسازد، متوجه می‌شود سرطانش بازگشته است.

اوباما در ادامه پست خود در شبکه اجتماعی ایکس درباره فهرست خود بیشتر توضیح داد و با حمایت از دو اعتصاب که صنعت سرگرمی در سال ۲۰۲۳ با آن مواجه شدند، نوشت: اوایل امسال، نویسندگان و بازیگران برای حمایت از شرایط کاری بهتر و حمایت بیشتر دست به اعتصاب زدند. این منجر به تغییر مهمی شد که صنعت را به سمت بهتر متحول خواهد کرد.

اوباما علاوه بر پروژه‌هایی که خودش به ساخته شدن آنها کمک کرده در فهرست خود از فلم‌های دیگری هم نام برد که شامل «جاماندگان»، «بلک‌بری»، «اوپنهایمر»، «داستان آمریکایی»، «آناتومی یک سقوط»، «هیولا»، «زندگی‌های گذشته»، «ایر»، «جامعه مودب» و «هزار و یک» به عنوان فیلم‌های مورد علاقه او در سال ۲۰۲۳ بود.

«زندگی‌های گذشته» و «هزار و یک» از سینمای مستقل و فیلم‌های بین‌المللی فهرست وی شامل «آناتومی یک سقوط» ژوستین تریه از سینمای فرانسه و «هیولا» هیروکازو کورئیدا از سینمای ژاپن است. درام تاریخی پرفروش کریستوفر نولان «اوپنهایمر» هم در این فهرست جای دارد.

وی سال پیش «تاپ گان: ماوریک»، «همه چیز همه جا به یکباره» و «افترسان» را انتخاب کرده بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*