خانه / ورزش / برگزاری هشتمین دور رقابت‌های تکواندوی بانوان در کابل

برگزاری هشتمین دور رقابت‌های تکواندوی بانوان در کابل

در هشتمین دور رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندوی بانوان، بیشتر از صد ورزشکار در گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان از ولایت‌های هرات، فراه، بامیان، دایکندی، یک تیم از مهاجرین افغان مقیم ایران و چهار تیم از کابل اشتراک کرده‌اند.

این رقابت‌ها که دو روز ادامه خواهند یافت، در فرجام سی و دو ورزشکار در بخش بزرگسالان و چهل ورزشکار در بخش نوجوانان عضویت تیم ملی تکواندو را بدست خواهند آورد.

در هشتمین دور رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندوی بانوان، بیشتر از صد ورزشکار در گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان از ولایت‌های هرات، فراه، بامیان، دایکندی، یک تیم از مهاجرین افغان مقیم ایران و چهار تیم از کابل اشتراک دارند.

هدف از برگزاری این رقابت‌ها انتخاب چهره‌های برتر به تیم ملی تکواندوی بانوان کشور می‌باشد.

نجیب الله سکندر، رییس فدراسیون ملی تکواندو، گفت: «در این دور از رقابت تعداد بازیکنان اشتراک کننده ما بیشتر از هر زمان دیگر است و ما امیدوار استیم بتوانیم چهره‌های خوبتری را به تیم ملی تکواندو انتخاب کنیم تا بالای این ورزشکاران تمرینات صورت بگیرد و از رقابت‌های بیرون مرزی مدال بدست بیاورند.»

در این میان مریم عبدالله‌یی که عضویت تیم تکواندوی مهاجرین افغان در شهر مشهد ایران را دارد در این رقابت‌ها حضور یافته است و می‌گوید برای بدست آوردن عضویت تیم ملی تکواندو پیش از این تمرینات فشرده‌یی را انجام داده است.

مریم عبدالله‌یی، عضو تیم تکواندوی مهاجرین افغان در ایران، گفت: «چهار سال میشه تکواندو را شروع کردم، اولین مسابقه را در جام فجر ایران اشتراک کردم و این اولین بار است که در افغانستان در مسابقات تیم ملی اشتراک می‌کنم.»

سمیرا احمدی که به نماینده‌گی از ولایت دایکندی در این رقابت‌ها شرکت کرده است می‌گوید که با وجود امکانات ناچیز در ولایت شان  برای بدست آوردن پیراهن تیم ملی با رقیبانش رقابت خواهد کرد.

سمیرا احمدی، تکواندوکار از ولایت دایکندی، گفت: «آرزوی هر تکواندو کار همی می‌باشه که بتانه روزی برای کشورش افتخار آفرینی کنه. مه باید هشت مسابقه را این‌جا بگزرانم تا بتوانم در وزن خود عضویت تیم ملی را بدست بیاورم.»

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*