خانه / فرهنگ و هنر / فرهنگ / برگزاری نمایشگاه یک‌روزه کتاب بدون حضور زنان در بدخشان

برگزاری نمایشگاه یک‌روزه کتاب بدون حضور زنان در بدخشان

کابل/۸جوزا/فرهنگستان
دانشگاه ولایت بدخشان در هماهنگی با اتحادیه کتاب‌فروشان این ولایت نمایشگاه یک‌روزه کتاب برگزار کرد، اما به دختران اجازه‌ی حضور در این نمایشگاه داده نشد.
مسئولان فرهنگی دانشگاه بدخشان هدف از برگزاری این نمایشگاه را تشویق دانشجویان به فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از کتاب‌خانه‌ها عنوان کردند.
صلاح‌الدین قاری‌زاده، مسئول کمیته فرهنگی دانشگاه بدخشان روزگذشته (یکشنبه، ۷ جوزا) گفت که در این نمایشگاه هزاران جلد کتاب از حوزه‌های مختلف و تابلوهای نقاشی به نمایش گذاشته شد.
آقای قاری‌زاده همچنین گفت که در نظر دارند در آینده نیز برنامه‌های مختلف فرهنگی، از جمله نویسندگی، مسابقه کتاب‌خوانی، داستان‌نویسی و… راه‌اندازی کنند.
فرید دانشور، نماینده کتابسرای اورانوس در بدخشان گفت که یکی از نکات مثبت این نمایشگاه معرفی کتاب‌هایی بود که در داخل کتاب‌خانه‌ها بدون معرفی و مشتری باقی مانده بود.
احمدنبیل قاضی‌زاده، یکی از کتاب‌فروشان در بدخشان که در این نمایشگاه اشتراک کرده بود، گفت که هدف آ‌ن‌ها انگیزه‌دادن به جوانانی است که از آموزش و تحصیل دور شده‌اند.
محفوظ‌، دانشجوی سال چهارم دانشگاه بدخشان و از اشتراک‌کنندگان این نمایشگاه گفت که برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی سبب رشد اندیشه‌ی فکری جوانان می‌شود.
او گفت: «خوشحالم که امروز در محیط اکادمیک چون دانشگاه چنین برنامه ارزشمند برگزار شده است. جوانان فرصت دارند کتاب‌های دلخواه و مورد نظرشان را از این نمایشگاه به‌دست آورده و آن‌را مطالعه کنند.»
این دانشجوی دانشگاه بدخشان خواستار برگزاری بیشتر برنامه‌های مشابه فرهنگی از سوی مسئولان مربوطه است تا به‌گفته‌ی او، همه اقشار جامعه از کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی بهره‌مند شوند.
خبرنگار فرهنگستان از کابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*