خانه / اجتماع / بحران مهاجرت / افزایش هفتاد درصدی اخراج مهاجران غیرقانونی از ترکیه

افزایش هفتاد درصدی اخراج مهاجران غیرقانونی از ترکیه

کابل/۳جوزا/فرهنگستان
اداره مهاجرت ترکیه به تازگی اعلام کرد از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی تا کنون بیش از ۲۸ هزار مهاجر غیرقانونی از این کشور اخراج شده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایشی هفتاد درصدی را نشان می‌دهد.
به اساس اعلام این مرکز، مهاجران غیرقانونی اخراج‌شده که تعدادشان به طور دقیق بالغ بر ۲۸ هزار و ۵۸۱ نفر می‌شود افرادی بوده‌اند که به طور غیرقانونی وارد این کشور شده‌ بودند، مقررات ویزا و اقامت را نقض کرده‌اند، بدون مجوز مشغول کار بوده‌اند، مرتکب کلاهبرداری شده‌اند و یا امنیت عمومی را به خطر انداخته‌اند.
مهاجران غیرقانونی اخراج شده از ۹۴ ملیت مختلف بوده‌اند که در صدر آن‌ها بیش از ۱۰ هزار شهروند افغانستان، دو هزار و ۷۰۰ شهروند پاکستانی و حدود هزار و ۷۰۰ شهروند سوری قرار داشته‌اند. سه هزار و پنجصد نفر نیز از سایر ملیت‌ها بوده‌اند.
در همین حال، مقامات ترکیه گفته‌اند از آغاز سال ۲۰۲۲ از ورود غیرقانونی بیش از ۱۵۳ هزار مهاجر به داخل مرزهای این کشور جلوگیری شده است.
در تازه‌ترین موارد اخراج، در هفته گذشته نزدیک به هزار مهاجر غیرقانونی در ۹ پرواز به افغانستان بازگشت داده شدند و انتظار می‌رود به زودی هزار و ۶۰۰ نفر دیگر نیز با ۱۲ پرواز چارتر از ترکیه اخراج شوند.
ترکیه برای پناهجویانی که از جنگ و ناامنی در کشورشان فرار کرده‌اند و قصد شروع زندگی جدیدی در اروپا را دارند، یک نقطه کلیدی ترانزیتی به شمار می‌رود.
این کشور در حال حاضر میزبان چهار میلیون پناهنده است که بالاترین نرخ مهاجران اسکان‌یافته در یک کشور در جهان محسوب می‌شود. اغلب این پناهندگان را شهروندان سوری تشکیل می‌دهند.
خبرنگار فرهنگستان از کابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*