خانه / خبرها / افزایش هراس افگنان به ولایت های شمالی کشور
افزایش ورود هراس افگنان

افزایش هراس افگنان به ولایت های شمالی کشور

افزایش ورود هراس افگنان به ولایت های شمالی کشور

نجیب پیکان مسئول زون ساحوی مرکز خبرنگاران شمال کشور می گوید که جبهۀ جنگ در برابر هراس افگنان از جنوب به شمال کشانده شده و تردد افراد ناشناس در ولایت‌‌های شمالی نشان‌ می‌دهد که مخالفان در حال تقویت جبهات خود هستند.

ورود گروه های افراد ناشناس به ولایت های شمالی کشور افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رشد، نجیب پیکان مسئول زون ساحوی مرکز خبرنگاران شمال کشور می گوید که جبهۀ جنگ در برابر هراس افگنان از جنوب به شمال کشانده شده و تردد افراد ناشناس در ولایت‌‌های شمالی نشان‌ می‌دهد که مخالفان در حال تقویت جبهات خود هستند.

به ‌گفتۀ آقای پیکان، در حال حاضر شماری از افراد که خود را باشنده‌گان ولایت‌های جنوبی معرفی ‌می‌کنند، در حقیقت در پی تقویت صفوف طالبان در شمال هستند.

پیکان می‌افزاید، افغانستان همواره از بازبودن دروازه‌هایش با پاکستان در جنوب رنج برده است و هراس افگنان همیشه از این مرز‌ها خود را به خاک افغانستان ‌رسانده‌اند.

حمید صفوت، یکی از فعالان مدنی بلخ گفته است که کشت بی‌پیشینۀ کوکنار در شمال سبب شده تا باشنده‌گان ولایت‌های جنوبی و اتباع خارجی به بهانۀ نیشترزدن و گردآوری حاصل مواد مخدر به‌ ولایت‌های شمالی هجوم ببرند.

اعضای شورای ولایتی بلخ نیز می‌گویند که طالبان و شماری از فرماندهان محلی، کشاورزان را به کشت کوکنار تشویق می‌کنند.

به گفتۀ محمدابراهیم خیراندیش، عضو شورای ولایتی، ضعف مدیریتی در نهادهای امنیتی و ادارۀ محلی بلخ سبب شده کشت کوکنار افزایش یابد و اتباع خارجی زیر نام باشنده‌گان ولایت‌های جنوبی به این ولایت سرازیر شوند.

اخیراً شماری از افراد به صورت گروهی، زیرنام باشنده‌گان ولایت‌های جنوبی به ‌ولایت‌های شمالی سرازیر می‌شوند که نگرانی‌های گسترده‌یی را بر انگیخته است.

منبع : خبرگزاری رشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*