خانه / خبرها / استراتیژی زورمدارانه آمریکا در افغانستان
وزیر امور خارجه روسیه ادعای آمریکا

استراتیژی زورمدارانه آمریکا در افغانستان

وزیر خارجه روسیه: استراتیژی زورمدارانه آمریکا در افغانستان بی فایده است:

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با انتقاد از استراتیژی جدید آمریکا در افغانستان گفت که استراتیژی اعلام شده توسط واشنگتن بر کاربرد زور استوار شده و برای این کشور بی فایده است.
وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه در استراتیژی جدید آمریکا در افغانستان تکیه اصلی بر شیوه های نظامی با عنوان راهکار حل و فصل مسائل این کشور است که اطمینان داریم بی فایده و غیرسودمند است. 
پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه روز شنبه به نقل از سخنان لاوروف نوشت: در استراتیژی اعلام شده متوجه نکته مهمی شدیم که مربوط به موضع کاخ سفید در مورد طالبان است و واشنگتن تماس با این گروه را بدون انجام هر گونه پیش شرطی توسط طرف مقابل ممکن میداند.
وی افزود: این استراتیژی در باره طالبان ناقض سیاست های هماهنگ و تایید شده توسط شورای امنیت سازمان ملل است که امیدواریم در تماس های کارشناسی با طرف آمریکایی در مساله افغانستان بتوانیم این مساله مورد اختلاف را برطرف کنیم.
وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که این کشور فقط در باره مسائل امنیتی مربوط به تامین امنیت شهروندان و موسسات روسی در افغانستان و تشویق طالبان برای مذاکره با دولت افغانستان بر مبنای معیارهای شورای امنیت با این گروه تماس میگیرد.
لاوروف در پایان نیز ادعای طرف آمریکایی مبنی بر حمایت روسیه از طالبان و تحویل جنگ افزار به این گروه را رد کرد و افزود: مقام های آمریکایی برای اثبات این ادعا هیچ مدرکی ارائه نکرده اند.
دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا استراتیژی جدید این کشور درباره افغانستان را اعلام کرد.
وی اعلام کرد، گر چه نخست خواستار خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان بوده اما به این نتیجه رسیده است که اقدام شتاب زده به قدرت گرفتن تروریست‌ها می‌انجامد.
رییس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد قصد دارد نظامیان آمریکایی را در افغانستان حفظ کند تا برای پیروزی مبارزه کنند.

خواجه میر احمد

فرهنگستان 

۲۷ اگست ۲۰۱۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*