خانه / خبرها / آمریکا اشتباهات خود را در افغانستان تکرار می‌کند

آمریکا اشتباهات خود را در افغانستان تکرار می‌کند

کابلوف: آمریکا اشتباه خود در افغانستان را تکرار می‌کند:

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: استراتژی جدید دولت دونالد ترامپ در افغانستان تکرار، اشتباهات و خطاهای باراک اوباما در این کشور است.
نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در این گفتگو همچنین اظهار داشت:
-طرح اعمال فشارهای نظامی بر طالبان با هدف آوردن آن ها به میز مذاکرات، نشانه شکست واشنگتن در استراتژی خود در افغانستان است.
– آقای اوباما در گذشته با اعزام ۳۰.۰۰۰ نیرو اضافی به افغانستان چیزی به دست نه آورد. حال دولت جدید آمریکا با اعزام ۳۹۰۰ سرباز چه چیزی را میخواهد به دست آورد؟
– استراتژی جدید ترامپ مبنی بر حضور نظامیان آمریکایی تا زمان نامحدود در افغانستان، درگیری و کشته شدن غیر نظامیان در این کشور را تشدید میکند.
-برای اثبات این مطلب لازم نیست که زیاد منتظر نتیجه آن باشیم. بلافاصله در پی اعلام استراتژی جدید ترامپ در حمله آمریکا به مواضع طالبان در هرات ۱۳ غیرنظامی و در ولایت لوگر ۱۳ غیرنظامی دیگر و همچنان در کابل دو غیرنظامی کشته شدند.
– وضعیت کنونی افغانستان تنها با فرآیند صلح میتوان حل شود و قدرت های منطقه ای و بین المللی باید از این روند حمایت کنند.
-روسیه خواهان حل عادلانه مساله افغانستان به گونه ای که به نفع تمام کشورهای منطقه منجر می شود، است. درهای ما بر روی آمریکا برای ملحق شدن واشنگتن به این مکانیزم باز است. از دیدگاه مسکو، میتوان با این فرمت یک پلتفرم برای گفتگو میان کابل و طالبان را ایجاد کرد.

خواجه میر احمد

نهم سپتمبر ۲۰۱۷

فرهنگستان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*