خانه / فرهنگ و هنر / فرهنگ / آریوب زازی میزبان ده‌ها هزار گردشگر داخلی در روز‌های عید

آریوب زازی میزبان ده‌ها هزار گردشگر داخلی در روز‌های عید

کابل/۶ثور/فرهنگستان
منظره طبیعی ولسوالی آریوب زازی پکتیا، توجه گردشگران از ولایت‌های گوناگون افغانستان را به خود جلب کرده و مردم خواستار فراهم‌آوری سهولت‌ها در مکان‌های تفریحی استند.
محمداقبال، باشنده هلمند، گفت: «به ولسوالی زازی آمدیم، واقعاً یک زیبایی طبیعی خوبی دارد.»
همایون، باشنده کندهار، گفت: «ساعت ما تیر شد، زازی آریوب از جاهای خوب و طبیعی افغانستان است.»
صادق خاکسار، باشنده پکتيا، گفت: «نخستین بار است که از این منطقه طبیعی دیدن کردم. خرسند شدم که بیش‌تر از ولایت‌های دیگر، کندهار، هلمند و مناطق دور دست مردم آمده بودند.»
روزانه صدها گردشگر، از ولایت‌های گوناگون کشور به هدف تفریح و سرگرمی، به این منطقه می‌آیند.
محمد انور صدیقی، بزرگ قوم- پکتيا، گفت: «عوایدی که اینجا به دست می‌آید، دست‌آوردهایی که بدست می‌آید باید در منطقه آریوب به مصرف برسد.
منطقه تفریحی ولسوالی آریوب زازی به مدت ۲۵ سال، با یک شرکت خصوصی قرار داد شده است، هرچند این شرکت برای گردشگران، سهولت‌های را فراهم کرده؛ اما شماری از گردشگران، از موجودیت برخی مشکلات، شکایت دارند.
رمضان، باشنده کندهار، گفت: «راهش خام و خیلی ناهموار بود. باید بازسازی شود و دیگر سهولت‌ها نیز فراهم شود.»
مسوولان محلی پکتیا می‌گویند که مشکلات و پیشنهاد‌های مردم را به اداره مرکزی رسانده‌اند و در آینده این به خواست‌ها، رسیدگی خواهد شد.
بسم الله اکبری، مسوول شرکت پیمان کار، گفت: «برای گردشگران هفت گروه را آماده کرده‌ایم تا گردشگران ناراحت نشوند و با آنان برخورد خوب شود.»
به گفته مسوولان محلی از روز اول عید تاکنون، ۵۰ هزار تن از ولایت‌های گوناگون، به هدف تفریح و سرگرمی، از این منطقه، دیدن کرده‌اند.
خبرنگار فرهنگستان از کابل
سمیع صدیقی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*